Hakkımda

Volkan Altınbaş (Senior Front-end Developer and UI/UX Consultant)

Herkes kendisi hakkında birşey anlatmanın ne kadar zor olduğunu bilir. Bende bu düşünceyle kim olduğumu anlatmaları için yakınlarımdan ricada bulundum. İnanın çok da eğlenceli oldu.

İbrahim Yeler

Lazkopat, psikopat, iyi huylu, uyumlu, detaycı, hesapçı, denizaltı canlısı, denizüstü canlısı, korkusuz, pembeli =) , NICElı =D , eğlenceli, tecrübeli, içinde CSS var, aklında Javascript… Kısaca, Altınbaş’lardan Volkan…

Mustafa Artuç

Volkan’ ı tanımlamak, cümleler olarak oldukça zor, fakat onu ilgilendiklerini tag cloud ile tanımlayabiliriz belki de, bu daha iyi olur. Tanıdığıma memnun olduğum, yaptığım her projede beraber çalışmayı isteyeceğim insanlardan bir tanesidir Volkan. Her ne kadar halen kısır’ ımı yapmamış olsa da, eminim ki ellerinden çıkacak sevgi katkılı kısır dostluğumuzu bir adım ileriye taşıyacaktır. (Dostluk mideden geçer :))

javascript, jquery, dalış, kısır (yapmayan), takım arkadaşı, yardımsever, genç, sabırlı, araştırmacı, developer, xhtml, css, ie6, png fix, dost.

Yüksel Daşkın / Senior Software Developer-Monster Technologies

Kendisiyle çalıştığım 9 aylık süre zarfinda User Interface alanında uzmanlığını, öğrenmedeki azim ve kararlılığını takdir etmemem elde değil… Benim gibi server-side tabanlı, user interface i küçümseyen ama aslında beceremeyen bir insana bile çok sabırlı bir şekilde bu -mantıksız- alanı öğrettiği için kendisine çok teşekkür borçluyum… Bu ögretme azminin uzantısı olan web sitesini takip edip fazlasıyla yararlanmanız dileğiyle…

Akay Akagündüz

Volkan Altınbaş (a.k.a VA) tanımlanması zor bir paradox, işinin duayeni, sektörün yedeği olmayan nadide parçası. Bilgi paylaştıkça çoğalır mentalitesiyle çalışma arkadaşlarıyla bildiklerini ögretici bir şekilde paylaşmaktan çekinmeyen ve bu konuda başarılı olan, çalışma ortamı ve arkadaşlığını aynı anda paylaşabileceğiniz keyifli insanlardan birisidir.

Ümit Kol

ve o bir ki çü dört volkanlı altınbaşlı 😉

Murat Boyacı

Denizaltı coder. Israrcı insan. Nicelıııı, çok çalışmalı, kollu, böreklii. Çok iş gelmeli li-li-li-li. Pembeli.

Özgür Tan

Volkan yaptığı işte kendini hep geliştirmeye çalışan ve yeni teknolojileri sürekli takip eden, oldukça sosyal, arkadaşlarıyla uyumlu ve neşeli birisidir.Her ne kadar balık işini beceremiyor olsa da, Street Fighter oyununda şirkette rakibim olabilen tek kişidir 🙂

Mert Ergül

Her zaman bildiği herşeyi paylaşmaktan çok keyif aldığını bildiğim ve beraber çalışması, muhabbet etmesi en şahane insanlardan biridir. Bir ortak noktamız vardır ki biraz can acıtır. Tam da “ooooof!” diye bağırmak üzereyken “seboreik” için birebir ulu badem yağıyla tanıştırır ve kurtarır Volkan… Bu da ayrı bir teşekkür sebebidir… Zor projelerin başarılı adamı, bir çok kişiye oldukça yararlı olacağını düşündüğüm site için de ayrıca başarılar diliyorum.

Gökhan Arzi

Şirtkette durduramadığım tek insansı varlık, şahane insan, balıkçı, ooo bir deniz sevdalısı. Çok çalışkan, bilgili, yardımsever kankam.

Özgür Işık

Kendisiyle tanışık etmekten memnuniyet duyduğum, aynı çok gizli (:))hastalığı paylaştığım, faydalı ama faydacı olmayan css canafarı…

Uğur Korfalı

Ofise geldiğimin ilk günü gel sen orada oturma benim yanıma otur diye içimi rahatlatan, Devasa sony projesine “yaparsın yaparsın, birşey yok!” diye beni dahil eden, IE6’nin deli saçması buglarıyla cebelleşirken “ha şöyle yap düzelir” diyen, “Hakkını veririz koçum” lafını ağzıma dolayan, gece mesailerinde Victoria Secret ile mesainin verimini düşüren dost canlısı meslektaşım =)

Kürşad Yıldırmak

Volkan’la ilgili ilk hatırladığım şey çok güçlü el sıkışıdır. Aynı zamanda Zonguldak’da büyümüş olması, denizi/balığı sevmesi mesleğimiz dışında ki ortak yanlarımızdır. Bugfixer olarak niteleyebileceğimiz Volkan, sizin birkaç saattir uğraştığınız ve çözemediğiniz hataları, ortalama yirmi saniye içinde çözmesiyle de tanınır. İyi huylu, faziletli, hoşgörülü bir insandır. Bana zorla yaptırdığı masajlar sayesinde el ve kollarımda yer yer kaslanmalar, kalınlaşmalar görüşmüştür. Her konuda güvenebileceğimi bildiğim, sevgi dolu! atletik yapılı sevgili kardeşimle uzun süreler birlikte çalışmayı umuyorum (:

Samet Dede

Gördüğüm en iyi Interface Developer, en iyi programcılardan biri ve çok iyi bir insandır kendisi.. Candan tavırları sebebiyle kendisine “Volkan Baba” diyorum :). Yumrukla, tekmeyle ve zıpkınla balık avladığı görülmüştür. Saygılar, sevgiler…

Onur Murat Bekem

Var bütün denizlerde balık
Olmasın sofralarda kıtlık
Lüfer, kalkan, kaşelot
Kaçmasın zıpkından ahtapot
Aman der Volkan, derinler ne karanlık
Ne zamandır görmemiştim böyle kayalık (arazi)

Emin Kırkaş

Birlikte çalıştığım 8 ay sürecinde gördüğüm en iyi interface developer’dır kendisi… Çok saygı duyduğumuz abilerimizden biridir, her zaman hakkını verir.

Serkan Yazıcıoğlu

Taçsız kral, by default abi, html saykosu, balık delisi, ağzıyla ses çıkarma manyağı, karizmatik insan.

Cumhur Yalçın

Benim için kısa diyebileceğim ilişkimizi değerlendirince; genç yaşında babacan tavırları dikkatimi çekmişti en başta. İki ihtimal vardı, ya ukalaydı (her yazılımcı gibi), ya da gerçekten olgundu. Sıcak ve içten tavırlarının yardımıyla biraz tanıyınca, ukalalığı aklıma getirdiğim için bir süre pişmanlıklara ve kötü hissiyatlara gark oldum. Gerçekten babacandı.

Ek olarak muhalif duruşundan dolayı onun yanında olduğumu, ben yoksam bir kişi eksik (her bir yoldaş için geçerli olduğu gibi) olduğunu biliyorum.

Semih Gökduman

“Volkan, zor işlerin adamı. Hem Interface gurusu, hem de bildiklerini sabırla (ben anlayana kadar bıkmadan) paylaşan , yaptığı işin hakkını veren güzel insan. Ortamların cool balıkadamı.”

Engin Delipınar

Arayüz kardeşliğinin abilerindendir kendisi. Tam yeter artık yapmıyacağım bu işi diye söylenirken sesimi duyup işin fazlasıyla hakkını veren, her zaman birlikte çalışmak isteyeceğim güzel insan.

Murat Özgür Kaymakçı

Yaptığı işi sadece yapmış olmak için değil, hakkını vererek yapan, çıkmazın dibine vurduğunuzda ansızın yardım etmek için yanınızda beliriveren, kurduğu her cümlenin içinde mutlaka yeni birşey öğrenebileceğiniz bilgi kırıntıları bırakan, Javascript ve CSS’in kitabını yazmış ama havasını atmayacak kadar alçak gönüllü, muhabbeti bol, beraber çalışmaktan büyük zevk duyacağınız delikanlı adamdır Volkan Altınbaş.

Suat Üstkan

Volkan Altınbaş…..

Kendisiyle aynı masayı paylaşıyorsanız, o artık sizin için masa arkadaşı veya iş arkadaşı olmaktan öteye geçmiştir. O artık sizin için Volcano’dur. Her durumda destek, yardım, görüşlerini esirgemeyen, doğruya doğrudur. Hepimizin abisi, deniz sevdalısı, zıpkınlarla mavi sularda balıkları kovalayan, her türlü sporu yapan, hak verici adam gibi adamdır.

Şimdiye kadar insan evladının yapacağına inanmadığım interface işlemlerini, gözünü kapatıp yazan, yaptığı işte hakkını verendir. Interface kadar kod bilgisini de ispatlayarak bloglara konu olacak biridir. Onunla tanışmak ve çalışmak büyük şanstır..

Onur Biliç- Analyst Developer

Volkan Altınbaş herşeyin hakkını veren adam. Volkan abimizin lafı bir işi yapacaksan “Hakkını vereceksin”.
Doğa aşığı bir kişilik. “Into the Wild” kafasında, bıraksan doğaya o koşullarda uzun yıllar yaşar. Arayüz konusunda aşmış insandır. Doğadan ilham aldığını düşünmekteyim :). Vefalıdır, öğreticidir, sosyaldir, girdiği işin hakkını verir. Tam bir ekip arkadaşıdır. Neyin nerde yapılması gerektiğini iyi bilir. Interface konusunda doğru adrestir.

Tamer Aydın – Front-End Developer

Kendisi şimdiye kadar tanıdığım -tanımaktan büyük memnuniyet duyduğum- Türkiye’deki en iyi front-end developerlarından biridir. Tabii ki bunu söylememin sebebi sadece front-end konusunda uzman olduğu için değil, işin “hakkını vererek”, değerli bilgisini her zaman meslektaşlarıyla paylaşarak, başlamaya gözünüzün korktuğu uçsuz bucaksız projelerde dayanağınız olaraktan sizi -zaman zaman kamçı sesleri ile :P- en iyi şekilde motive ederek, beraber çalışmaktan zevk alacağınız biri olduğu içindir. Günün birinde zıpkınıyla avladığı balıkların gerçek ya da photoshop olup olmadığını, tatmak suretiyle anlamamız dileğiyle 🙂

Fatih Aydınoğlu – Analyst Developer

Nexum’da çalışma hayatımıza neredeyse beraber başladık Volkan ile. Uzak ayrı köşelerde iken, son yılımız aynı masada karşılıklı geçti.

Volkan pozitif enerji ile doludur her zaman ve bu enerjisini size iletir. Sıkıntısını derdini çevresine yansıtmaz, yansıtmak istemez, her zaman neşe saçar ve bunda da başarılı olur. O olmadığı zaman şirket daha bir sessiz ve hareketsiz olur şüphesiz.

Arkadaşını dostunu unutmaz. Askerde iken, şirketten halimi hatırımı soran ender kişilerdendir. Şuna eminim ki, beş yıl hiç konuşmasak, beş yıl sonra bir işim düşse, elinden geleni yapar eski tanıdığı için.

HTML’de div’lere takla attıran, javascriptte en optimized en performanslı kodu yazan, yaşı ilerledikçe daha da genç daha da enerjik olan, Marmara ve Ege’de büyük balıkların korkulu rüyası, suyun altında bir balıktan daha fazla kalabileceğini düşündüğüm, onu bir tanıyanın bir daha unutmayacağına inandığım kişidir Volkan.

İbrahim Şahan – Analyst Developer

Bir back-end developer olarak başım ne zaman interface ile belaya girse, yardımıma koşan ilk insan, dost canlısı, işinin gereğini en iyi şekilde yerine getiren, saygıdeğer ve bir o kadar da eğlenceli bir insan. Onunla çalışmak demek html, css, javascriptten hiç korkmamak demektir.

Enes Aydın – Analyst Developer

3 ay… Volkan Altınbaş’ı tanımak için çok kısa bir süre olmasına rağmen, kendisi tanıdığım en iyi Front-End Developer’dan biri olur. Bilgi paylaştıkça güzel cümlesinin karşılığıdır Volkan. Takıldığımız yerlerde gelip nokta atışı yapıp büyük dertlerden kurtarır. css’miş html’miş js’miş hepsini bir kenara koyalım, güzel huyu ile sabah güleryüzü ile, hoş muhabbeti ile, alçak gönüllüğü ile Volkan nadir bulunabilecek bir iş arkadaşı olur insana 🙂

İlkay İlknur – Just a developer

Nexum’a geldiğim ilk dönemde daha önce pek web projesi yapmamış ve hep uzak durmuş biri olarak kucağıma web projesi bırakıldığı ilk anda front-end tarafında Volkan Altınbaş ile çalışmak en büyük şansım olmuştur. HTML, CSS, Javascript kısacası web tarafındaki tüm konularda yaptığı tespitler ve nokta atışı çözümleriyle Volkan Altınbaş şüphesiz ki kendi alanında Türkiye’de en iyilerinden biridir.Onunla beraber çalıştığım 9 aylık süreçte ondan pek çok şey öğrendiğim su götürmez bir gerçektir. Bu nedenle kariyerimin bir noktasında onunla beraber çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendi deyimiyle Volkan “yaptığı işin her türlü hakkını verir” 🙂

http://www.ilkayilknur.com/

Muhammet Evirgen – Back-end developer

Volkan Altınbaş namı değer V.A, değerli abim, tanıdığım en samimi insanlardan biri. Mesleğinde tam bir kurt, bir o kadar da yardımsever. “Şimdi abi bir div’im var …” ile başlayan hiçbir cümlemi geri çevirmedi 🙂 Son olarak Çarşı affeder V.A Hakkını verir affetmez.. 🙂

Barış Velioğlu – Analyst Developer

İlk gördüğümünde etrafına bir grup insanı toplamış kulaklar kafadan bağımsız hareket ederek birşeyler anlatıyordu. İçimden kim bu artist diye geçirdim ama tanıdıkça sevdiğimiz bir abimiz oldu. Janti adamdı. Daha sonra janti baba oldu. Yakıştı da. Birşeyler öğretmeyi çok seven, işini sahiplenen sohbeti hoş insan Volkan Altınbaş. İyi ki tanımışım.

http://barisvelioglu.net/

Şahin Erdemir – Art Director

Düzgün, harbi adam, hakkını verir, abi, dost, kardeş… Kafasına koydu mu halleder, acımaz, yaratıcıdır da. Bilir yapar, bilmezse öğrenir sıkıntı yaratmaz. Sevgiler kardeşim.